Rolety

Rolety jsou ideálním a praktickým doplňkem každého moderního interiéru. Chrání nejen před nepříjemnými slunečními paprsky, ale také před hlukem okolního prostředí a před nepříznivými povětrnostními vlivy.
 
 
 
 

Proč si pořídit nová okna?

Jak správně vybírat rolety?

Na trhu existuje mnoho typů rolet, které jsou vyrobeny z různých materiálů v mnoha barevných kombinacích a s několika možnostmi ovládání. Vybrat vhodné rolety proto není pro laika zcela snadné. Nejdříve je potřeba zjistit co všechno od rolet očekáváte. Možná budete překvapeni, kolik výdajů za teplo ušetří takové předokenní rolety vašemu rodinnému rozpočtu. Téměř všichni hledáme způsob, jak snížit výdaje za energie a i když se jako ideální způsob jeví důkladné zateplení, neřeší to ovšem letní přehřívání objektů. Zejména pokud bydlíte v podkrovních místnostech, jistě oceníte, když se v létě nebudete muset většinu dne pobývat v chladnějších místnostech. Pro tyto případy jsou venkovní rolety velice efektivním řešením. V létě spolehlivě ochladí a v zimě naopak slouží i jako další izolační prvek, který pomůže minimalizovat tepelné ztráty. Pokud byste totiž v zimě rolety pravidelně na noc zatahovali, velmi výrazně tím pomůžete udržet naakumulované teplo a nebudete muset tolik protopit. Doporučujeme před samotným výběrem rolet konzultaci s odborníkem. Můžeme Vám doporučit např. firmu Technorol, která se zabývá stínící technikou řadu let.
 
 

Rolety – co radí odborníci

Slovem odborníka: Jak dokládají odborné studie, takzvaný tepelný most (místo úniku tepla) vzniká nejčastěji právě u oken. Lze to zjistit pomocí termovize, kterou Vám na požádání zajistí některá z předních firem zabývajících se zateplováním objektů. Předokenní rolety velmi účinně pomáhají tento tepelný most eliminovat.
 
 

Rolety a ideální řešení

Doporučujeme efektivní řešení, kde jsou předokenní rolety montovány také do míst, kde je zvýšená prašnost (např. domy u silnic, lomů apod.), kde nejen okna chrání před agresivními vlivy takového prostředí, ale také šetří čas hospodyňkám, které by jinak musely mýt okna pořád dokola.

Chcete-li zároveň zvýšit zabezpečení vašeho bydlení proti zlodějům či škůdcům a přitom nechcete žít za mřížemi v oknech, opět vše mluví pro kvalitní předokenní rolety. Když jste doma, vašemu výhledu nic nebrání a pokud odjedete třeba na dovolenou, můžete klidně spát, protože rolety ve vašich oknech hned tak někdo nepřekoná.

 
 
 
 
 
 

Můžeme doporučit

Technorol se specializuje na stínící techniku a to zejména na markýzy a rolety, které nabízí v mnoha provedeních.

 

Markýzy

Kompletní informace a srovnání markýz naleznete na webu venkovní markýzy.

Venkovní markýzy