Markýzy

Informace, rady a tipy ze světa markýz! Venkovní markýzy jsou dnes moderním a praktickým doplněkem balkónů, zahrádek, teras i restaurací či hotelů. Vybrat si můžete z mnoha typů, druhů materiálů i barevných kombinací tu správnou markýzu.
 
 

 
 

Markýzy – co jste ještě nevěděli

Na této stránce Vám pokusíme přiblížit nejzákladnější užitečné informace týkající se venkovních markýz.

Jestli-že máte terasu či venkovní zahradu, jistě už jste se setkali s nutností řešit dostatek stínu, zejména v letních měsících, kdy na nás slunce svítí nejsilněji. Jak na to a co s tím? Jak se schovat spalujícím slunečním paprskům a přitom mít dost prostoru a svobody pohybu?

Poraďte se s odborníkem a nechte si poradit, ale nejprve se seznamte s naším ideálním řešením.

 
 

Markýzy a ideální řešení

Jedinečným řešením jsou markýzy. Markýzové systémy poskytují svým uživatelům dostatečnou zastíněnou plochu a díky jednoduché obsluze šetří nejen čas, ale i starosti.

Šlo by použít slunečník, ale ten si raději vezměte na pláž k moři. Běžný slunečník vám kromě letního poledního slunce poskytne jen omezený stín a navíc ho budete muset natáčet podle pohybu slunce, pokud budete chtít zůstat ve stínu.

Venkovní markýzy jsou ideální na zastínění terasy či balkónu, ale také působí jako estetický prvek, který lze v případě potřeby jednoduše „schovat“. Markýza je uschována v kazetě na fasádě domu nebo v zabudovaném pouzdře nad oknem.

 
 

Moderní ovládání markýz

Ovládání markýz je důležité. Moderní ovládání se za vás postará téměř o všechno, co k ochraně před sluncem potřebujete. Automatizovaný proces je schopen markýzu sám nastavit podle intenzity slunečního záření a díky větrnému čidlu se nemusíte bát ani náhlé změny počasí a silného větru. Ve vybavení ovládání markýz nechybí ani dálkové ovládání, díky němuž můžete nastavit intenzitu zastínění přesně podle vašich momentálních potřeb, aniž byste museli vstát z křesla nebo křesla. Venkovní markýzy jsou však něco víc, než jen obyčejný stínící prvek. Nezřídka jsou vybaveny také vestavěnými světly či úspornými topnými panely, které využívají principu sálavého tepla a mají obrovskou účinnost. Proto můžete strávit na terase pod takovou markýzou doslova celý den od rána do večera. Přes den vás ochrání svým stínem před palčivým sluncem a navečer vás příjemně zahřeje.
 
 
 
 
 
 

Můžeme doporučit

Technorol se specializuje na stínící techniku a to zejména na markýzy a rolety, které nabízí v mnoha provedeních.

 

Markýzy

Kompletní informace a srovnání markýz naleznete na webu venkovní markýzy.

Venkovní markýzy